Yiğit Kirazcı Kimdir

Yiğit Kirazcı Kimdir

Seviyor Sevmiyor Tuna Oyunculuk Serüveni

ATV ekranlarının sevilen dizisi Seviyor Sevmiyor'da görev alan Tuna yani gerçek adıyla Yiğit Kirazcı 1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta okulu İstanbul'da okuyan Yiğit Kirazcı 2001- 2005 yılları arasında ise Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam bölümünü ve 2010- 2012 yılları arasında ise 3MOTA oyunculuk atölyesinde oyunculuk dersleri aldı.

1.86 cm boyunda, 80 kilo ve Ela ile yeşilimsi karışımda göz rengine sahip olan Yiğit Kirazcı kumral saçlarıyla dikkat çekmektedir. Yiğit Kirazcı televizyon dünyasına ilk olarak Son Tercih adlı dizi filmi ile giriş yapmıştır. Fiziği, oyunculuğu ve karizmatik yapısıyla kısa sürede şöhret basamaklarını bir bir atlayan başarılı oyuncunun en çok ses getiren ikinci dizisi ise Güllerin Savaşı adlı dizidir. Güllerin Savaşı adlı dizi sayesinde neredeyse bütün Türkiye başarılı oyuncuyu tanımıştır.

Tuna'nın oynadığı filmler

Karizmatik oyuncu ayrıca Mavi Kelebek, Sudan Çıkmış Balıklar ve Vicdan adlı dizilerde oynamıştır. Yiğit Kirazcı beyaz perdede ise Adada, İstihbarat Odası ve Reji Asistanı gibi kısa filmlerde oynadı.


Oyunculuk kariyeri içerisinde en ilgi çeken yanı Arjantin'de çektiği reklam filmleri olan Yiğit, burada bir de aşk yaşamış. Kız arkadaşıyla birlikte Türkiye'ye dönen karizmatik oyuncu kız arkadaşının Türkiye'de yaşamak istememesi nedeniyle kız arkadaşının gitmesine izin vermiş. Başarılı oyuncunun hayatta en çok üzüldüğü olay ise babasının hasta olup komada yatması olmuş.

Kaynak : http://www.seviyorsevmiyorizle.com/2016/08/seviyor-sevmiyor-tuna-kimdir.html


Yiğit Kirazcı Kimdir
Hangi Kanalda Hangi Dizi Var
Son Eklenen Oyuncu Künyeleri