Ozan Güven

Ozan Güven

Ozan Güven Kimdir?

Televizyonun en sevilen dizilerinden olan muhteşem yüzyıl, canım ailem, ikinci bahar ve bir İstanbul Masalı gibi dizilerde rol alan Ozan Güven, 1975 yılında Almanya doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi modern dans bölümünü bitirdikten hemen sonra, oyunculuk dersleri almaya başlayarak Şahika Tekand tiyatrosunda oyunculuk yapmaya başladı. TV. dünyasına geçişi ile oynadığı dizilerin tutması neticesinde yıldızı parlayan Ozan Güven, yakın arkadaşı Cem Yılmaz ile oynadığı GORA, AROG, YAHŞİ BATI ve PEK YAKINDA filmleri ile de ününü ve popülerliğini perçinledi.

Balalayka filmindeki rolü ile, en iyi umut veren genç erkek oyuncu dalında, 2000'de 22. Siyad Türk Sineması ödülünü ve birde 10. Çasod Oyuncu Ödüllerinde jüri özel ödülünü alan Ozan Güven, 2005 yılında yönetmen Türkan Derya ile evlenip, bir çocuk sahibi oldu ve 2010 yılında da evliliğini bitirdi. Ozan Güven Boyu 1,75'dir. Kilosu 67'dir. Saç rengi siyahtır. Göz rengi yeşildir.


Ozan Güven Fotoğrafları
Ozan Güven Fotoğrafları
Ozan Güven Fotoğrafları
Ozan Güven Fotoğrafları
Ozan Güven Fotoğrafları


Ozan Güven Kimdir, Ozan Güven Boyu, Ozan Güven Yaşı, Ozan Güven Kilosu, Ozan Güven Saç Rengi, Ozan Güven Göz Rengi, Ozan Güven Hayatı, Ozan Güven Eğitim Hayatı, Ozan Güven Vikipedi, Ozan Güven Biyografisi
Hangi Kanalda Hangi Dizi Var
Son Eklenen Oyuncu Künyeleri