Orçun İynemli

Orçun İynemli

Son zamanlarda gündemde olan genç ve yakışıklı oyuncu Orçun İynemli, 1979 yılının Ekim ayında İstanbul'da doğmuştur. İynemli soyadından da anlaşılabileceği üzere genç oyuncu Aras Bulut İynemli'nin abisidir. Günümüz yılına yani 2015 senesine göre 36 yaşında olan Orçun İynemli, İstanbul Devlet Tiyatroları'nda çalışmaktadır ve burada bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı kimliği ile de bilinmektedir.

İstanbul'da yaşayan başarılı oyuncu ilk televizyon dizisi oyunculuğu deneyimini Koçum Benim dizisinde yaşasa da asıl tanınmaya Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Kenan karakterinin adamını canlandırmıştır. Tüm bunlara ek olarak Pek Yakında ve Sen Kimsin gibi sinema filmlerinde de rol almıştır. Şu sıralar ise Fox TV'de yayınlanmakta olan yeni dizi Adı Mutluluk dizisinde rol almaktadır. Bu dizide ise mafya babası olan Tatlı karakterini canlandırmaktadır. Orçun İynemli'nin oynadığı diziler; Koçum Benim, Hırsız Polis, Avrupa Yakası, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Adı Mutluluk gibi dizilerdir. Bunun yanı sıra çeşitli firmaların reklam filmlerinde de rol almıştır.


Orçun İynemli Vikipedi, Orçun İynemli Dizileri, Orçun İynemli Ekşi, Orçun İynemli Sevgilisi, Orçun İynemli Nereli, Orçun İynemli Boyu Kilosu
Hangi Kanalda Hangi Dizi Var
Son Eklenen Oyuncu Künyeleri